„Hej, Zánka, gyerekek álma….”

Iskolánk idén szervezett először nyári tábort a zánkai Erzsébet-táborba. Július harmadik hetében 19 szerepi diák üdült Egri Zsuzsanna és Kenéz Szilvia pedagógusok kíséretében az egykori úttörőtábor gyönyörűen felújított falai között. A táborozók különvonattal érkeztek a Balaton-parti nyaralóhelyre, majd elfoglalták szállásaikat a „zöld” színű nyári szálláson, ahol több iskola tanulói és kísérői lettek lakótársaik. A szállás(ok) életét rutinos „tesók” irányították, ők ügyeltek a rendre, ha kellett, ébresztettek és villanyt oltottak, vezényelték a reggeli tornát, koordinálták a programokat. Ahogyan a napokat keretbe foglalta a reggeli torna és az esti takarodó, nap közben az étkezések rendje, úgy foglalta keretbe a tábor hat napját a tábornyitó koncert-műsor-diszkó-buli és a táborzáró koncert-buli-tűzijáték. És hogy mi történt a tábornyitó és a táborzáró között? A résztvevők napi (!) 65 programból választhattak. Ezekre a programokra jellemzően előre kellett regisztrálni, így az érdekesebbek pillanatok alatt „elfogytak”. Voltak kötelezőek: a komolyzenei foglalkozás, az érzékenyítő program, a 3D-s tervező informatikai délelőtt. Tanulóink legjobban a sárkányhajózást, az éjszakai túrát (véletlenül egy krimibe csöppentek), az Exatlont, a fürdőzést, az állandó trambulinozást, a tábor népszerű kisvasútját, a Dottót élvezték. Lélegzetelállító volt a cirkuszi előadás, a gyerekek közül sokan most láttak először légtornászokat, zsonglőröket, állatidomárt. Volt a kis csapat színházban, és volt, aki középkori bajvívásban jeleskedett. A nyaralás végére a táborozók jelszava a következő lett: „Jövőre veletek, ugyanitt!”

[foogallery id=”3140″]